Вибори в Ужгороді продовжуються

3Наслідки виборів міського голови в Ужгороді здивували дуже багатьох, а найбільше самих ужгородців. Чомусь вважалося, що з першого туру у другий пройдуть два максимально контрастні кандидати, тому вибір далі буде вже максимально легким. Але!
Хто і кому обіцяв, що буде легко? Провидіння ніби спеціально посміялася з ужгородців і запропонувала найбільш химерну альтернативу. У другий тур вийшли Богдан Андріїв і Сергій Ратушняк. Вони мають чимало схожого, перебувають одне з одним у давньому конфлікті. У багатьох виборців такий варіант викликав не просто шок, а істерику. «Я не піду на другий тур!». Таке за останні дні доводиться чути ледве не на кожному кроці.

Явка у другому турі обіцяє бути значно меншою, ніж у першому. Але таке голосування ногами нічого не дасть. Навіть якщо у виборах візьме участь один-єдиний чоловік, вони все одно будуть вважатися такими, що відбулися. Той, хто не прийде, просто погодиться з тим, що мера для нього обиратимуть сусіди. Тому можна просто сунути голову у пісок, але це із психології страусів. Для людини все-таки більш гідно зробити свідомий вибір, навіть якщо цього дуже не хочеться.

Ясно, що обидва кандидати за ці пару тижнів розкажуть нам дуже багато всякого-різного про свого конкурента. Не хочемо забирати їхній хліб, тому про погане не будемо. Наголосимо тільки на деяких позитивних рисах, які є і в одного, і в іншого.

Богдан Андріїв почав свою агітаційну кампанію чи не найраніше за всіх інших кандидатів – мінімум ще рік тому. Він вклав у кампанію максимум найрізноманітніших ресурсів – передусім фінансових. Про це зараз будуть говорити дуже багато. Можливо, що гроші не тільки його власні, то ж відступати нікуди – або зі щитом, або на щиті. Та й витрачено не тільки гроші, а й нерви. За останній тиждень перед виборами кандидат виглядав максимально втомленим. Але таку волю до перемоги давно вже не доводилося спостерігати. «Чертовски хочется поработать!» – казав один радянський діяч. Оце і про цього кандидата.

Сергій Ратушняк відомий городянам значно давніше. Він, власне, вже двадцять років не зникає з інформаційного поля. За свою політичну біографію він витримав значно більше різних ударів долі, ніж конкурент, то ж тримається набагато стійкіше. За його плечима не тільки чотири виграні вибори на посаду мера, а й робота у парламенті і навіть кандидування на президентську посаду. Політичного досвіду значно більше, ніж у конкурента. І особливо специфічного досвіду, як триматися у виборчих кампаніях. Тому у першому турі він особливо не викладався. Схоже, що беріг сили для другого, коли все і вирішиться.

Зараз багато сперечаються про те, хто саме стоїть за Богданом Андрієвим. Що ж до Сергія Ратушняка сама постановка аналогічного питання виглядає абсурдною. Андріїв вже має свою фракцію у міській раді, причому найбільшу з-поміж усіх. Втім нема сумнівів, що і Ратушняку вдасться сформувати більшість всередині уже обраної міськради. А от який із двох потенційних мерів більше влаштує губернатора і голову обласної ради? Цього теж однозначно не скажеш. Схоже, що тертя з обласними керівниками будуть як при одному виборі ужгородців, так і при іншому.

Врешті-решт ужгородці голосують не для когось іншого, а передусім для себе самих. У цьому контексті згадується знаменитий монолог Гамлета, де серед інших мудрих думок звучить і така: «And makes us rather bear those ills we have, than fly to others that we know not of ». У перекладі Григорія Кочура це звучить так: «Миритись легше нам з відомим лихом, аніж до невідомого спішити».

Богдан Андріїв, справді, невідоме лихо. Натомість Сергій Ратушняк уже двічі був мером Ужгорода. Одні вважають його керівництво цілком вдалим, інші – злом, але уже відомим. То ж якби Гамлет жив у сучасному Ужгороді, зрозуміло, за кого би він голосував. Але пересічний ужгородець – це як мавпа з гранатою. Ніколи не спрогнозуєш, куди полетить та граната, тобто бюлетень.

Ясно, що на багатьох бюлетенях 15 листопада будуть написи зі змістом «Обоє рябоє» і ще багато чого – залежно від темпераменту і фантазії виборця. Але буде і немало городян, які просто поставлять галочку в одному з двох квадратиків. В якому квадратику ставитимуть частіше?

Відповідь дадуть тільки самі вибори, які відбудуться за будь-якої погоди.

Сергій ФЕДАКА, газета «Наш Ужгород»

http://nedilya.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *